Cappadocia About Us

Göreme Rent a car hoşgeldiniz

Cappadocia hakkında küçük de olsa bilgi vermek istedim .

Kapadokya bölgesi 60 milyon yıl önce; Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağı’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır.Kapadokyada şimdi kayaların ,eski evlerin içine genellikle butik hotel ler yapılmaktadır .

Kaya içindeki odalar yazın serin kışında sıcakdır yani doğal klimadır .

İnsan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Hititler’in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde Hristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayalara oyulan evler ve kiliseler, bölgeyi Roma İmparatorluğu’nun baskısından kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir.

Kapadokya bölgesi, başta Nevşehir olmak üzere Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerine yayılmış bir bölgedir.

Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacaları’nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya’nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu’nun da önemli kavşaklarından biridir.

Cappadocia offers visitors an extraordinary and lavish banquet of natural wonders that exceed their wildest imaginations. These wonders are elegantly graced with works created by the hand of man. With its unique natural features displaying a harmonious combination of natural and cultural landscape elements, Cappadocia is an enchanting open-air museum and an unparalleled example of the common cultural heritage of humanity.

Cappadocia incorporates the provinces of Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri and Kırşehir. For most people, the name Cappadocia suggests the towns of Uçhisar, Göreme, Avanos, Ürgüp, Derinkuyu, Kaymaklı and Ihlara, where the land has been shaped into fantastic forms over the course of millions of years. Fairy chimneys that seem mysterious and cities and houses of worship that extend many meters deep into the earth are all enveloped in an atmosphere that is ethereal and unworldly.

A historical region in Anatolia. The approximate boundaries are north to the Black Sea, the Euphrates River in the east, the Taurus Mountains to the south and West Salt Lake. The oldest known civilization in Cappadocia, which was dominated at various times by many samiler community. Between 2000-1200 BC, the Hittites and Lydia in the management of the region VI Mo later. century came under the rule of the Persians.

Göreme rent a car cappadocia 

Göreme rent a car Ürgüp üç güzeller